X
تبلیغات
رایتل
یکشنبه 18 شهریور‌ماه سال 1386
پروردگارا حجت خود را به من بشناسان

 

دوستان خوبم همانطور که میدانید یکی از مهمترین دعاها در دوران غیبت دعای طلب معرفت ،معرفت خدا ورسول خدا و آخرین ستاره آسمان امامت و ولایت حضرت مهدی است.توصیه خود اهل معرفت هم خواندن این دعای شریف و نورانی در پی هر نماز واجبی است

امام صادق علیه السلام فرموده اند:ای زراره! اگر ان دوران (دوران غیبت امام زمان)را در یافتی پس این دعا را بخوان:اللهم عرفنی نفسک فانک ان لم تعرفنی نفسک لم اعرف نبیک،الهم عرفنی رسولک فانک ان لم تعرفنی رسولک لم اعرف حجتک الهم عرفنی حجتک ظللت عن دینی.

پروردگارا!خود را به من بشناسان همانا اگر خود را به من نشناسانی پیامیرت را نخواهم شناخت

 پروردگارا!پیامبرت را به من بشناساناگر پیامبرت را به من نشناسانی حجت تو را نخواهم شناخت

پروردگارا!حجت حود را به من بشناسان همانا اگر حجت خود را به من نشناسانی از دین خود گمراه خواهم شد

در این زمان خداوند شیعیان را آزمایش میکند چرا که این زمان زمانی است که فتنه های گوناگونی به شیعیان روی میاورد چه بسا که تعداد کثیری از آنان به سمت باطل کشیده شوند.

پس چه بهتر که امام زمان خود را بشناسیم و هر روزبعد از نماز صبح باخواندن دعای عهد با او تجدید میثاق کنیم چرا که این دعا سرود صبحگاهی شیعیان است دعایی بسیار جامع که در بردارنده ی معارفی بس عظیم است در عظمت و فضیلت این دعا همین بس که مداومت کننده آن تا روز به مقام یاوران قائم و در شمار رجعت کنندگان پس از ظهور قرار میگیرد و به ازای هر کلمه هزار حسنه برا ی او نوشته و هزار سیئه از پرونده اعمالش محو و پاک میگردد.که انشاءا.. خداوند توفیق انس روزانه با این دعای پرعظمت را به همه ماعنایت کند و روزهای جمعه دعای ندبه و صلوات برای سلامتی و تعجیل در فرجش را فراموش نکنیم شاید این کمترین وظیفه ما مورد عنایتش قرار گیرد.